انتفاضه اقتصادی

"ما با اسرائیل وارد جنگ می شویم؛ هر کس با ماست، بسم الله. هر کس با ما نیست، خداحافظ! "

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بدون شك،اگر فضای فكری حاكم بر دنیا،مجال آزاد اندیشی را به انسان ها می داد و آیین ها و مكاتب مختلف به راحتی،فرصت ظهور و بروز می یافتند،قطعا اسلام به صورتی اعجاب انگیز،تمام مكاتب ناقص و پوچ بشری را به زانو در می آورد و فاتح جهان می شد:

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ

33توبه

او كسى است كه پیامبرش را با هدایت و دین درست فرستاد تا آن را بر هر چه دین است پیروز گرداند هر چند مشركان خوش نداشته باشند.

اما از آنجا كه صاحبان دستگاه های عظیم تبلیغاتی دنیا، اصلا به سودشان نیست كه اسلام ناب عالم گیر شود، تمام توان خود را در جهت نابودی دین و پنهان كردن چهره حقیقی آن به كار می گیرند.

چون اسلام بندگی غیر خدا را بر نمی تابد، مسلمانان را حزب خدا می خواند و به آنان می آموزد كه در برابر دشمنان و ملل خارجی شخصیت و استقلال خود را حفظ كنند و از اظهار ضعف و زبونی در برابر دشمنان بپرهیزند،پس دشمنی بزرگ و آشتی ناپذیر برای استكبار جهانی محسوب می شود.

مستكبران عالم  هم كه می دانستنند،از سویی اسلام ناب در تعارض كامل با  خودكامگی ها،قدرت طلبی ها و حرص و آز دنیوی آنان قرار دارد و از سوی دیگر،نابود ساختن دینی كه چند قرن در اعماق روان ملت ها ریشه دوانیده است،كار آسانی نیست،بهترین تدبیر را در آن دیدند كه ظواهر و تشریفات چشم گیرو پرسرو صدای اسلام را حفظ كنند ولی جنبه های انقلابی دین و تعالیمی را كه موجودیت واقعی دین وابسته به آن هاست و جامعه اسلامی را بر سر راه تجاوزات آن ها قرار می دهد،از دین بگیرند و دین را به موجودی بی تاثیر و مهمل و بی اعتنا نسبت به  خود در آورند.

این كار در حقیقت همان هدف نهایی آن ها یعنی نابود ساختن دین بود با این تفاوت كه اولا احساسات دینی افراد را ارضا می ساخت و مانع شوریدن آن ها بر استعمارگران می شد و ثانیا ظواهر دینی و تشریفات میان تهی و پر سرو صدای دین می توانست جلوی نفوذ سیاست های  دیگری را كه به طور علنی نابودی مذهب را سرلوحه خویش قرار داده بودند و ممكن بود احساسات دینی مردم را علیه اشان تحریك كنند،بگیرد.(اقتباسی ازیادداشت مقام معظم رهبری در مقدمه ترجمه كتاب "آینده،درقلمرو اسلام"تالیف سید قطب)

در این میان تكلیف شرعی ما مسلمانان با توجه به  فریضه امر به معروف و نهی از منكر و وظیفه انسانی ملت های مسلمان در قبال بشریتی كه در زیر چرخ دنده های تكنولو‍‍ژی،انسانیت خود را از دست  می دهند،این است كه به تشنگان حقیقت،جرعه ای از جام زلال و ناب دین بنوشانیم و مسیر سعادت حقیقی انسان را به ایشان معرفی كنیم.

مقام معظم رهبری:

اگر صدور انقلاب به معناى صدور فرهنگ قرآنى و انسان‏ساز اسلام است، این درست است و به آن نیز افتخار مى‏كنیم. ما وظیفه‏ى خود مى‏دانیم كه با صداى بلند و توان بالا، مفاهیم و ارزشها و احكام و معارف اسلامى را كه مایه‏ى نجات ملتها و مستضعفان و مظلومان است، اشاعه دهیم. ما احساس مى‏كنیم كه اگر به این تكلیف عمل نكنیم، مقصریم.

سخنرانى در مراسم بیعت میهمانان خارجى شركت كننده

در مراسم چهلمین روز ارتحال رهبر كبیر انقلاب اسلامى ‏

22/4/1368

شكرخدا، ما برای انجام این رسالت مهم،الگوی ارزنده ای همچون نهضت حسینی را در خزانه داریم.نهضتی كه چگونگی  انجام تكلیف را به ما می آموزد؛

امام خمینی ره:

سید الشهدا و اصحاب او و اهل بیت او آموختند تکلیف را: فداکاری در میدان، تبلیغ در خارج میدان

صحیفه امام، ج 17، ص 53

الف:تبلیغ در خارج میدان:

در خصوص نقش و اهمیت تبلیغ در خارج میدان برای صدور انقلاب اسلامی، به  بیان فرازی از وصصیت نامه امام خمینی ره اكتفا می كنیم:

مسئله تبلیغ تنها به عهده وزارت ارشاد نیست،بلكه وظیفه همه دانشمندان و گویندگان و نویسندگان و هنرمندان است.باید وزارت خارجه كوشش كند تا سفارتخانه ها نشریات تبلیغی داشته باشند  و چهره نورانی اسلام رابرای جهانیان روشن نمایند؛كه اگر این چهره با آن جمال جمیل كه قرآن و سنت در همه ابعاد به آن دعوت كرده از زیر نقاب مخالفان اسلام و كج فهمی های دوستان خودنمایی نماید،اسلام جهانگیر خواهد شد و پرچم پرافتخار آن در همه جا به اهتزاز درخواهد آمد.چه مصیبت بار و غمگین است كه مسلمانان متاعی دارند كه از صدر تا ذیل عالم تا نهایت آن نظیر ندارد،نتوانسته اند این گوهر گران بها را كه هر انسانی به فطرت آزاد خود طالب آن است عرضه كنند؛بلكه خود نیز از آن غافل و به آن جاهلند و گاهی از آن فراری اند!

ب:فداكار در میدان؛

اگر ما در مسیر به ثمر رسیدن اهداف انقلاب جدیت و مجاهدت به خرج بدهیم،ماحصل تلاش های مان جاذبه های حقیقی برای ملت های دنیا خواهد داشت و به صدور انقلاب منجر می شود.

مقام معظم رهبری:

انقلاب چیزى نیست كه كسى آن را صادر كند. انقلاب كالا نیست كه بشود صادرش كرد. انقلاب، محموله نیست كه بتوان آن را به جاى دیگرى برد و یا به كشور دیگرى صادر كرد. انقلاب، اگر درست و منطقى باشد و اگر براى ملتها جاذب باشد، خودش صادر مى‏شود؛ بدون این‏كه كسى بخواهد آن را صادر كند. ما انقلاب را صادر نكردیم. انقلاب، با جاذبه‏هاى خودش صادر شده است.

بیانات مقام معظم رهبرى در خطبه‏هاى نماز عید سعید فطر

4/1/1372

یكی از عواملی هم كه می تواند در راستای جذابیت انقلاب اسلامی، گام مهمی تلقی شود،پیشرفت اقتصادی و رفاه وآبادنی مادی است.

مقام معظم رهبری:

ملتى كه با ایمان صادقانه و صحیح اسلامى حركت كند، از عزت و راحتى و رفاه مادّى برخوردار خواهد شد و دیگر كسى نمى‏تواند چیزى را بر او تحمیل كند. ما به‏فضل پروردگار و در سایه‏ى ایمان عمیق ملتمان خواهیم توانست در این قطعه از عالم، جامعه‏یى آباد و آزاد و مرفه و راحت به وجود آوریم كه مشاهده‏ى آن براى ملتها درس باشد و منجر به صدور فكر انقلاب شود.

سخنرانى در مراسم بیعت اقشار مختلف مردم

14/4/1368

ادامه مطلب

نظرات() 

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات